Počasí v Itálii

Italské klima je vzhledem ke své poloze velmi různorodé. Vysoké teploty v létě lákají návštěvníky spíše k moři a ke koupání, naopak chladné počasí a dostatek sněhu jsou ideálními podmínkami pro zimní dovolenou v Alpách. Pro poznávání měst a památek jsou zase nejlepšími obdobími jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné a nedosahují příliš vysokých hodnot.

Severní Itálie leží v mírném pásu a zdejší klima je velmi podobné našemu. V zimě zde panují nižší teploty, které mohou výjimečně dosáhnout velmi nízkých hodnot až -20 stupňů. Po zimní období zde bývá dostatek sněhu a případě jeho nedostatku, což je velmi výjimečné, jsou sjezdovky obvykle zasněžovány. Pro milovníku turistiky a cyklistiky jsou pro návštěvu ideální jarní a podzimní měsíce, kdy se teploty pohybují kolem 20 stupňů.

Chcete poradit kde vybrat hotel? Recenze hotelů z celého světa. Navštivte hotel Albatros Palace Resort

Na jihu Itálie, která leží v subtropickém pásu, naopak panuje horké a suché počasí. Zimy jsou oproti severu teplejší, ale zato zde více prší. Nejteplejší klima je na ostrově Sicílie, kde v létě teploty dosahují až 40 stupňů. V oblastí Pádské nížiny jsou obvyklá horká léta a chladné zimy.

Copyright © 2014 online-italie.cz, všechna práva vyhrazena.