Itálie Benátky

Italské Město Benátky, ležící v oblasti Veneto na severozápadě Itálie, patří k nejkrásnějším městům v Itálii a Evropě vůbec. Je známé především díky tomu, že je celé vystavěné na 118 ostrovech a ostrůvcích, spojených mosty, uličkami a vodními kanály, které zároveň fungují jako dopravní cesty. Benátky mají velmi bohatou historii. Město založili Římané po pádu římské říše, prchající před barbarskými kmeny. Ve zdánlivě pusté a neobydlené oblasti, kde se nacházeli pouze ostrovy a bažiny, dokázali vybudovat toto neuvěřitelné město. Z Benátek se díky výhodné poloze a obchodním kontaktům s Byzantskou říší stalo bohaté kulturní a také ekonomické centrum. Největšího rozmachu se Benátky dočkali v průběhu 13. století. Moc Benátek začala upadat po pádu Konstantinopole (Istanbul) v roce 1453, později se staly součástí Habsburské říše a nakonec byly včleněny do Italské republiky.

V Benátkách se nachází nejznámější galerie (např. Gallerie dell'Accademia, Galleria Franchetti – Ca'd'Oro), muzea a každoročně se zde koná mnoho festivalů a slavností. Mezi místa, která prostě musíte projít patří městská čtvrť San Marco. Největším kanálem je Canal Grande, přes vedou dokonce 4 mosty. Nejstarším mostem, který vede právě přes tento kanál, je kamenný most Rialto z roku 1592. Po celém městě se můžete pohybovat pěšky nebo můžete využít vodního autobusu (tzv. Vaporretto). Co se týče ubytování, nejvhodnější je ubytování v hlavní části Benátek. Levnější ubytování sice můžete sehnat na okolních ostrůvcích, ale počítejte s poplatky za každodenní dopravu přívozem do Benátek.

Dovolená Mauricius je skvělá. Vyberte si zájezdy online. Více na cestolino.cz

Z důležitých památek je třeba jmenovat náměstí Pizza san Marco, které leží v centru města, a nachází se zde významné historické památky jako Dóžecí palác, vybudovaný již v 9. století, Bazilika svatého Marca, kde je patrný vliv východní i západní architektury, dále zvonice (kampanila) vysoká 99 metrů, z níž spatříte celé Benátky. Na náměstí také stojí dva sloupy, které jsou považovány za symboly Benátek. Pochází z 12. století. Kromě toho je zde krásná renesanční stavba Libreria Mariana, kde jsou uchovány vzácné knihy a rukopisy, ale také obrazy od slavného malíře Tiziana. Benátky jsou považovaný za jedno z nejromantičtějších míst a často je vyhledáváno zamilovanými páry pro trávení krásné dovolené. Romantické projížďky po kanálech, procházky úzkými uličkami a nádherné západy slunce z vaší dovolené učiní nezapomenutelný zážitek.

Copyright © 2014 online-italie.cz, všechna práva vyhrazena.