Itálie Apulie

Region Apulie leží v jihovýchodní části Apeninského poloostrova na skalnatém výběžku vedoucího do Jaderského moře, tzv. poloostrov Gargano. Její pobřeží je dlouhé cca 800 km. Nachází se zde krásné písečné pláže se zátokami i skalnaté pobřeží, v horách narazíte na nespočet jeskyň a roklin. Louky, vinice a olivové háje přímo vybízí k dlouhým procházkám. Právě z Apulie pochází velmi kvalitní víno a také olivový olej, známý po celém světě.

Vhledem k tomu, že oblast Apulie patřila staletí pod nadvládu Řeků, je zde možno spatřit mnoho památek z dob řecké antiky. Znaky řecké architektury jsou patrné zejména na kostelech a hradech. Ve střední Alálii jsou dodnes k vidění tradiční bílé domky s kuželovitými střechami (tzv. trulli) a které jsou součástí kulturního dědictví UNESCO. Nejvíce se jich nachází ve městě Alberobello.

Z měst v této oblastí stojí za návštěvu zejména města Bari, Taranto, Gallipoli, Grotta Zinsulusa, kde se nachází Modré jeskyně. Velmi krásným městem je Lecce, které bývá nazýváno barokní Florencií. Nezapomeňte se také zajet podívaž na hrad Castel del Monte, kterou nechal postavit Fridrich II. Štaufský na počátku 13. století. Na svou dobu se jednalo o velmi moderní stavbu vybavenou vodovodem a topením. O nádherném výhledu na zdejší krajinu není třeba mluvit.

Turisté určitě uvítají, že je zde kvalitní silniční i železniční síť a celá oblast je velmi snadno dostupná díky místním letištím v městě Brindisi a Bari.

Copyright © 2014 online-italie.cz, všechna práva vyhrazena.