Alta Valtelina

U hranic Itálie se Švýcarském poblíž střediska St. Moritz leží jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších lyžařských oblastí Alta Valtelina. Nádherná krajina s dlouhými údolími včleněným mezi horské masivy láká nejen lyžaře. Navíc se zde nachází národní park Stelivo s termálními prameny a téměř nedotčenou přírodou. Do této oblastí spadají střediska Livigno/Corosello, Livigno/Mottolino, San Colombano, Bormio a Santa Caterina. Jednotlivá střediska disponují špičkovými ubytovacími zařízeními, kvalitními službami a perfektně udržovanými sjezdovkami. Sjezdovky jsou určené pro různě zdatné lyžaře, ale na své si zde přijdou i začátečníci a méně zkušení lyžaři.

Livigno

Lyžařské středisko Livigno patří k nejlepším evropským střediskům vůbec. Jsou zde velmi dobré sněhové podmínky po celou zimu a samozřejmostí jsou udržované sjezdovky s moderními přepravními zařízeními. Nachází se zde nejen perfektní sjezdovky o celkové délce cca 115 km, ale také běžkaři zde mohou využívat přes 40 km kvalitních běžeckých tratí. Středisko je uzpůsobeno velkému počtu turistů a nabízí také mnoho aktivit i mimo lyžování. Nachází se zde velký počet restaurací a barů a také velké nákupní centrum s velmi výhodnými cenami.

Bormio/San Colombao

V nadmořské výšce 1 225 m. n. m. leží další středisko patřící do oblasti Alta Valtelina a to Bormio. Je ideálním střediskem především pro vyznavače volné i klasické jízdy. Také se zde nachází oblíbené termální prameny a bazény, tenisová hala, squashové kurty a samozřejmě restaurace a bary.

Santa Caterina

Santa Caterina disponuje náročnými sjezdovými tratěmi a proto je toto středisko vhodné především pro zkušené lyžaře. Je oblíbeným střediskem pro pořádání Světového poháru. Samotné středisko není tak rušné, ale sjezdovky jsou vždy perfektně upravené. Nachází se zde i tratě pro ski-alpinistické, extrémní i volné lyžování. Pro běžkaře jsou zde k dispozici dva běžecké okruhy.

Copyright © 2014 online-italie.cz, všechna práva vyhrazena.